Tuzak 6: Yargılanmıs Sonucun Yargılanması

judgementHer hangi bir duruma ilişkin yargıya varılarak çıkarılan sonucun tekrar yargılanmasıdır. Tekrar tekrar yargılanan bir sonuç mutasyona uğrayacağından, gerçeklerden uzaklaşma olasılığı artacaktır. Bazı durumlarda bu işlem Tuzak-4 kurularak yapılmakta bazende Tuzak-1 kurularak yapılabilmekte.

Örnek: hem içeride hem de dışarıda, spor camiasında bugünlerde yaşananlar gibi… . Bir karşılaşmanın değerlendirilmesi sonucunda yargı içeren çıkarımlar, başka bir değerlendirme de ana konu olarak ele alınıyor ve tekrar yargısal bir çıkarım yapılıyorsa, bu tuzağa düşülmüş demektir. UEFA gibi, Olimpiyatlardaki doping olayı gibi konular. Bence sadece doping konusuna ait son 3 günlük arama motoru sonuç toplamlarına bakın. Üç günde önceki yargı içeren yazılarda Tuzak-6 ya düşüldüğünü bugün akşam yapacağınız yeni arama sonuçları karşılaştırması ile görmeniz mümkün.

Peki kardeşim bu duruma düşmemek için ne yapmak lazım? Önerim: reaktif olmayın ve tarafsız kanıt toplayın, yani Tuzak 3 e düşmeyin!

 

 

 

 

 

 

Not: Yeni post asıldığında e-mail ile haberdar olmak isterseniz, lütfen aşağıdaki “Notify me of new posts by email.” mesajının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz.